Prieš nuspręsdami įsigyti šuniuką gerai pagalvokite ir atsakykite sau, kodėl norite vienos ar kitos veislės šuns. Daugelis atsakytų, jog vertina ištikimybę, šuns ir žmogaus draugystę ir, žinoma, besąlygišką augintinio meilę. Bet ar daug esate sutikę žmonių, kurie darytų gera ir nesitikėtų jokio atsako? 

Australų aviganiai – tai mylintys, lojalūs, o, svarbiausia, trokšte trokštantys būti mylimi.

 

Štai dabar ir pasvarstykite, o ką Jūs galėtumėte pasiūlyti šiems šunims?! Tarkime, esate labai užimtas, jums stinga laiko net ir sau… arba nesate mėgėjas nuolat ir daug mankštintis… Tada australų aviganis – ne Jūsų šuo. Tačiau jei esate tvirtai pasiryžęs imtis atsakomybės už savo šunį, pakalbėkime apie australų aviganius!

Kaip manote, ar šie šunys kilę iš Australijos? Juk pavadinime šis žemynas minimas! Šunų pavadinimas tik iš dalies susijęs su Australija. 18 amžiaus pabaigoje – 19 a. pradžioje šie šunys buvo išveisti JAV, bet jų protėviai kilę iš Europos, manoma, iš Ispanijos. Kuo čia dėta Australija? Taigi australų aviganiai – tai šunys, ganantys iš Australijos įvežtų galvijų bandas.

Šie vidutinio dydžio šunys puikiai išmoksta savo amato, kadangi yra aukšto intelekto, geba greitai suvokti, ko reikalaujama, puikiai prisitaiko prie įvairių darbo sąlygų – jie puikūs frizbio bei agility žaidėjai, nuostabūs paklusnumo varžybų dalyviai, cirko artistai, šunys – palydovai, gelbėtojai, ir, žinoma, – aviganiai!

Pasirinkite kategoriją