Gyvenimas su Australų aviganiu

Aktyvūs ir energingi. Šios veislės šunys yra labai ištvermingi ir mėgsta dirbti, todėl puikiai tinka įvairioms veikloms, tokioms kaip ilgi pasivaikščiojimai, bėgiojimas (tačiau jie labiau sprinteriai nei maratonininkai), šunų sportas ir ganymas. Australų aviganiai taip pat yra labai protingi ir greitai mokosi, todėl puikiai tinka mokytis įvairių triukų ir komandų. Neužmikite ant laurų – greitai išmoksta jie tiek komandas, kurių norite, tiek elgseną, kuri yra nepageidaujama.

Šios veislės šunys yra labai lojalūs ir mėgsta leisti laiką su savo šeimininkais. Jie taip pat yra labai draugiški, jei tinkamai supažindinti su aplinka ir mėgsta bendrauti su žmonėmis ir kitais šunimis (kuriais pasitiki).

Jei ketinate įsigyti Australų aviganį, būtinai atkreipkite dėmesį į jų aukštą energijos lygį. Šiems šunims reikia fizinio ir protinio krūvio. Balansą turite atrasti Jūs.
Australai – išties protingi, todėl jiems reikia daug protinės stimuliacijos. Suteikite jiems galimybę mokytis naujų dalykų ir žaisti intelektualius žaidimus. Idealiu atveju – aktyvios veiklos metu!

Jei tinkamai rūpinsitės savo aviganiu, jis bus puikus Jūsų šeimos narys ir aktyvaus gyvenimo partneris.

Ko galite tikėtis gyvendami kartu?

Vasaros atostogas leidžiame visi kartu. Dažnai renkamės vaizdingas vietoves. Šiuo metu mus žavi kalnai. Keletą vasarų iš eilės vis atrandame save ir savo šunis Alpėse. Šunys važiuoja gale. Užima visą galinę sėdyne. Keliaujame automobiliu, nes tai suteikia patogumą sustoti kada norime ir matome reikalinga šunims.

Australai – sargūs šunys. Sargumas – tai taktiškai įvardintas lojimas. Mūsų šunys nieko nepraleidžia pro akis: įtartinas praeivis, praeinantis kaimynas ar vienkiemyje užklystančios stirnos – visi yra pasveikinami skardžiu lojimu. 
Tinkamai ir kryptingai dirbant, ši prigimtinė savybė yra visiškai pažabojama. Vistik – mūsų gauja išmokė loti ir kaimynų Rusų terjerą. Šie šunys – neloja!
Galite ir privalote tikėtis kailio. Kaip jau skaitėte „Eksterjeras” dalyje –  ši veislė turi dvigubą kailį. Abu sluoksniai pasikeičia du kartus per metus. Tuo metu tikrai verta pasvarstyti apie papildomo laiko skyrimą šuns šukavimui, arba patikėjimą profesionalams. Jūsų augintinio išvaizda pasirūpinti galime ir mes. 
Veislės pagrindinė užduotis – galvijų pervarymas iš vienos vietos į kitą. Sakant paprasčiau – darbas su žmogumi. Šie šunys jus sekios ir nuolat stengsis įtikti, pasiūlyti kažką, kas jus gali nudžiuginti. 

 

Pasirinkite kategoriją