Charakteris

Temperamentas

Australų aviganiai – labai universali veislė. Jie ne tik puikiai dirbantys

 tarnybiniai šunys, bet ir puikūs šeimos draugai. Viena iš puikiausių australų aviganių savybių – noras patikti savo šeimininkui; todėl jie tampa greitai besimokančiais ir puikiais draugais. Australų aviganiai yra atsargūs su svetimais žmonėmis, bet nėra bailūs. Jie turi stiprų teritorijos instinktą ir gerai saugo šeimininkų nuosavybę ir namus. Australai labai myli vaikus ir greitai tampa lengvai nuspėjamais ir atsidavusiais šeimos nariais. Šios veislės šunys yra meilūs ir žaismingi, bet nepraranda ir darbinio instinkto.

Priežiūra

Australams nereikia didelės teritorijos pasilakstyti,  bet jie reikia nuolatinio dėmesio ir kasdienių treniruočių. Labai mėgsta žaisti su kamuoliu ir plastikinėmis lėkštėmis. Daugelis mėgsta vandenį. Tie, kas jau turi australų aviganį, vienu balsu teigia, kad tai puikiausias draugas. Tačiau dėl tam tikrų charakterio savybių jis patinka ne visiems. Jeigu renkiesi australų aviganį, turi sąžiningai įvertinti ir savo gyvenimo būdą. Jis protingas, tvirto charakterio ir ištvermingas šuo. Dar ir dabar daugelis gano bandas, o tie, kurie nėra net matę avių, išsaugoję ganymo instinktą.

 Jie mėgsta bėgioti, žaisti, visą dieną dirbti, tad jie – ne namisėdos, nors kai kurie iš jų ir ramesnio būdo. Jiems šeimininkai turi skirti daug dėmesio ir laiko, antraip šunys savo energiją gali nukreipti netinkama linkme. Be to, šiam šuniui reikia ne tik fizinio, bet ir protinio krūvio. Daugelis šių šunų yra draugiški, bet nelinkę pasitikėti svetimais – jie gina šeimininkus ir jų šeimą ir nepageidauja savo teritorijoje svetimų. Todėl, jei nemokysite jų bendrauti su kitais žmonėmis, jis gali tapti agresyvus.

Šie šunys tinka tiems, kurie nori universalaus ir protingo šuns, galinčio žaisti ir bendrauti nuo ryto iki vakaro. Jei galėsite jam skirti daug laiko – nenusivilsite! Tai puikus draugas – lojalumas, judrumas, puikaus charakterio, netgi turintis humoro jausmą. Jei lygintume su kitais šunimis – australų aviganiams nereikia didelės erdvės, bet reikia didelio šeimininko ir šeimos narių dėmesio. Be to, jam reikia darbinio krūvio – tai gali būti ne tik avių ganymas, bet ir treniruotės, šeimos apsauga.  Jam nesvarbu, kur jis gyvens, jam reikia dėmesio, bendravimo, draugystės.

Australų aviganis ir vaikai

Australų aviganiai yra draugiški su vaikais, mėgsta žaisti, bendrauti. Tiek jūsų vaikas, tiek šuo turi žinoti, kas yra leidžiama vaikams ir kas yra leidžiama šuniui. Mažų vaikų negalima palikti su šuniu be suaugusiųjų priežiūros. Vaikas turi išmokti gražiai bendrauti su šuniuku, jo neskriausti, neerzinti. Tėvai, o ne vaikai turi būti atsakingi už šuniuko auklėjimą. Dažniausiai šuniukai vaikus laiko savo broliais ar seserimis, todėl reikia kontroliuoti, kad vaiko statusas „gaujoje“ būtų aukštesnis nei jūsų šuns. Kadangi australų ganymo instinktas labai stiprus, jie gali mėginti „ganyti“ jūsų vaikus: neleisti jiems bėgioti, nutolti nuo kiemo ar namų. Todėl reikia tinkamai auklėti šunį, drausti jam taip elgtis ir to neskatinti.

source bone.lt

Pasirinkite kategoriją